Водещи новини

Суперталант избра Барселона пред Реал (М)

Испанският футболен колос Реал Мадрид обяви шесто ново лятно попълнение. Това е японецът Такефуса Кубо.

8-годишният талант, наричан още „Японския Меси“, ще се обиграва в дубъла на клуба през следващия сезон, след което може да продължи кариерата си при мъжете.

„Дарен с невероятна техника и талант, атакуващият футболист има прекрасен поглед върху играта.

Може да бележи голове и да асистира за такива.

Само на 18 години, Кубо вече дебютира за националния отбор на Япония – на 9 юни в мача с Ел Салвадор. Азиатската звезда се присъединява към нашия клуб от ФК Токио.

В първа дивизия на Япония има 13 мача и 4 гола. Също така 3 мача и 1 гола в турнира за Купата на Лигата“, пише официалния сайт на Реал.

Историята на младока е много интересна. През 2011 година той е бил част от школата на Барса, като има мачове за отбора на каталунците за отбора до 11-годишна възраст.

През сезон 2012/2013 e бил голмайстор на първенството със 74 попадения в 30 мача. С Барселона печели Купата на Каталуния.

През сезон 2014/2015 година обаче Барселона се отказва от него и той се връща в Япония. Сега пак е бил искан от Барса, но този път той е избрал Реал./ОфНюз

Манчестър Сити пусна странен трети екип (СНИМКИ)

Английският шампион Манчестър Сити пусна трети екип в доста любопитни цветове.

Стойчо Стоев действа с твърда ръка, ето какво се случи със смеещия се при смяната Марселиньо

Наставникът на Лудогорец – Стойчо Стоев, действа с твърда ръка. Треньорът е извадил Марселиньо от групата за мача с Берое, научи GONG.BG. Мачът на шампионите с тима от Стара Загора е утре, от 21:00 часа.

Марселиньо започна като титуляр двубоя с Ференцварош, но през втората част бе сменен. Бразилецът напусна с иронична усмивка терена, което явно не се е харесало на Стоев. Специалистът заяви след срещата с унгарците, че ще има санкции в тима, тъй като играчите са проявили своеволие при изпълнението на дузпата, която Якуб Шверчок пропусна.

По всяка вероятност титуляр срещу Берое ще започне новото попълнение Дан Битон, който ще играе на мястото на Марселиньо.

Скандално изгониха ЦСКА от неофициалното световно първенство, треньор на противника души „червен футболист“

Юношите на ЦСКА от набор 2004 бяха дисквалифицирани от турнира „Готия къп“, неофициалното световно първенство, което се провежда в Швеция.

В мача от 1/16-финалите на турнира вчера ЦСКА се изправи срещу местния Ханинге. В четирите си двубоя до момента „армейците“ бяха отбелязали 34 гола и не бяха допуснали нито един.

Срещу Ханинге „червените“ повеждат с гол на Йоан Борносузов още в 9-ата минута, а след това започват скандални отсъждания на съдията, който е швед.

Ето какво разказа пред сайта на ЦСКА треньорът на отбора – Атанас Борносузов:

„В 12-ата минута противников състезател удари без топка Йоан Лозанов, той попита съдията защо не го санкционира, а реферът му показа директен червен картон като обясни, че е видял как Лозанов изблъсква съперника си. Минути след това останахме с 9 души. Отсъдиха несъществуващ фаул на Иван Аврамов, който по-рано беше получил жълт картон за оспорване на решение за тъч. Юношите на Ханинге започнаха да крещят „картон, картон!“, съдията веднага реагира, вдигна втори жълт на Аврамов и го изгони. Докато напускаше терена, един от треньорите на шведите го удари в гръб и започна да го души! Скандално и неприемливо! Не вярвахме на очите си! Грубата игра от страна на домакините продължи. Безобразното съдийство – също. В добавеното време на първото полувреме съперникът ни отново получи шанс да изпълни пряк свободен удар от несъществуващ фаул пред нашето наказателно поле. Реферът построи стената на 11 метра, вместо на 9,15. Моят помощник Калоян Генов попита дежурния делегат защо разстоянието е толкова голямо, а отговорът беше, че минимумът е 9,15, а след това стената може да бъде поставена на колкото метра прецени арбитърът. Хенинге изравни с гол от този фаул.

Снимка 434789

Дори и с 9 души, ние излязохме на терена за старта на второто полувреме. Някои сайтчета в България излъгаха, че сме се скрили и съм извадил отбора. Това е долна лъжа! Бяхме готови да играем с 9 състезатели, не ни беше страх. Но съдията обясни, че прекратява мача, защото не е убеден за сигурността си и че може да се доиграе без произшествия. Бяхме шокирани! Веднага отидохме в централата на организаторите и пуснахме жалба. Казаха ни да чакаме решение. Обадиха ми се в 12:30 часа местно време (01:30 българско) и ми съобщиха, че сме дисквалифицирани за непристойно поведение. Три часа по-рано от Хенинге вече знаеха и обявиха, че печелят служебно срещу нас. Възмутени сме! Видимо бяхме най-добрият отбор в турнира, вкарахме 34 гола в 4 мача и не допуснахме нито 1. Единственият начин да ни спрат беше като ни дисквалифицират. Постъпиха грозно с децата, подиграха се с труда им. Всички пристигнахме в Швеция с голямо желание да премерим сили с чуждестранни отбори, а за нещастие ще си тръгнем с лошо спомени и много огорчени от развитието на събитията“, каза Борносузов.