Футболист на ЦСКА 1948 вкара 4 гола в един мач

ЦСКА 1948 е еднолично начело във Втора лига. „Червените“ отнесоха Поморие с 5:1 на Националния стадион „Васил Левски“ и направиха нова крачка към елита на българския футбол. Отборът на Петко Петков вече има пет победи от пет мача през сезона. С четири гола тази вечер блесна реализаторът на ЦСКА 1948 Андон Гущеров, който можеше да вкара и пет, но веднъж гредата му попречи.

Нападателят на столичани вече има осем гола на сметката си. Срещата беше изгледана на живо от наставника на Левски Петър Хубчев и от бившия нападател на „сините“ и ЦСКА Георги Чиликов.
Гущеров откри резултата още в петата минута. Голмайсторът на домакините засече центриране отдясно и прати топката в мрежата за 1:0. Само 120 секунди по-късно „червените“ развиха атака по другия фланг, като този път на стрелкова позиция се оказа Васил Шопов. Последният не сбърка за 2:0. Веднага след това Тони Иванов можеше да направи 3:0, но крилото стреля над вратата от десетина метра.
В 12-ата минута Поморие се върна временно в мача. Милен Танев намали резултата от съмнителна дузпа. Това обаче не стресна футболистите на Петко Петков и в 19-ата минута Гущеров удари горната греда на вратата на гостите. След две минути обаче на празна врата Гуги се възползва от голяма грешка в отбраната на Поморие и ЦСКА 1948 отново поведе с два гола разлика – 3:1 за „червените“ .

Последва пропуск на Шопов, който също изнесе силен мач, за да дойде 34-ата минута. Гущеров се оказа на точното място в наказателното поле на гостите и с глава матира Димитър Тодоров за 4:1. Малко след това вратарят на Поморие направи страхотно спасяване след удар с глава отблизо на Шопов. В края на първото полувреме колегата на Тодоров Даниел Наумов спаси изстрел с плонж на Христо Лемперов.

Доминацията на „червените“ продължи и след почивката. В 53-ата минута Шопов се оказа непокрит около точката за дузпа, но ударът на техничаря профуча над целта. В 58-ата минута комбинация между Шопов и Гущеров изведе последния на голова позиция и той не сбърка – 5:1 за ЦСКА 1948.

Към края столичани намалиха оборотите и срещата спокойно се доиграваше. Това позволи на Наумов да покаже класа под рамката. Стражът на домакините изби в корнер шут на Живко Хаджиев, който се озова сам срещу него. Така ЦСКА 1948 продължава без грешка в шампионата на Втора лига, като головата разлика на състава на Петков е 12.

ЦСКА 1948 – Поморие 5:1 (4:1)

1:0 Андон Гущеров (5)
2:0 Васил Шопов (7)
2:1 Милен Танев (12 – дузпа)