Бивш капитан на ЦСКА свали ЦСКА 1948 от върха във Втора професионална лига

Септември победи с 2:1 Локомотив София и излезе начело в класирането на Втора лига. Столичани се възползваха от загубата на ЦСКА 1948 от Кариана Ерден и се качиха на първото място, с точка пред „червените“.

Двубоят обаче завърши със скандал, след като в последната минута Локомотив Сф вкара изравнителен гол, но той не бе зачетен заради засада. Повторенията ясно показаха, че нападателят на Локомотив Светослав Диков е бил в редовна позиция.

В началото на срещата домакините пробваха няколко опасни удара, но вратарят Ивайло Василев не позволи топката да навести мрежата му. Постепенно Локомотив изравни играта, но така и не успя да застраши Валентин Галев.

Септември поведе в 34-ата минута, когато Борис Галчев от пряк свободен удар матира Ивайло Василев. Топката бе поставена малко пред наказателното поле и за опитния майстор на статични положения бе детинска ижра да прати топката във вратата на гостите.

В 59-ата минута Локомотив Сф бе много близо до изравняване, но топката срещва напречната греда след страхотно изпълнение на фаул от току-що влезлия Александър Александров.

В следващата минута пък Преслав Йорданов можеше да вкара гола на успокоението за Септември, но чудесният му удар с глава се оказа неточен.

Направи го резервата Иван Тилев в 79-ата минута. Той бе изведен заад защитата с хитър пас с пета от Георги Русев  хладнокръвно насочи топката в далечния ъгъл на Василев.

Минута преди края Локомотив се върна в мача с невероятен гол на Педро Ферари. От над 25 метра той изстреля топката със скоростта на „Ферари“ и тя влетя в горния десен ъгъл на Василев.

Цяло съзвездие от треньори бе сред зрителите в столичния квартал Драгалевци. Бившите наставници на ЦСКА и Левски Любослав Пенев и Станимир Стоилов, Александър Станков, Цанко Цветанов, Ради Здравков.

СЕПТЕМВРИ – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1

Голмайстори: 1:0 Борис Галчев (34), 2:0 Тилев (79), 2:1 Педро Ферари (89)

СЕПТЕМВРИ: 1. Галев, 2. Башлиев, 3. Сандев, 16. Николов, 6. Попев, 26, Иванов, 8. Галчев, 19. Вл. Николов, 17. Спас Георгиев, 7. Русев, 9. Пр. Йорданов

Треньор Милен Радуканов

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 91. Василев, 2. Педро Ферари, 23. Василев, 15. Иванов, 4. Орачев, 33. Том, 10. Стефанов, 22. Семерджиев, 12. Шоко, 77. Цв. Вачев (56 Ал. Александров), 18. Св. Диков